Доходи Росії від нафти та газу обрушилися: вже погодили додаткові санкції

Читать на русском

Доходи Росії від нафти та газу обрушилися: вже погодили додаткові санкції
Доходи Росії від нафти та газу обрушилися: вже погодили додаткові санкції

Доходи Росії від продажу газу та нафти впали до мінімальної за 2,5 роки позначки. "Велика сімка" та ЄС уже погодила нові обмеження: запровадили обмеження цін на нафтопродукти.

Об этом сообщает Times

Як пише Reuters, за останній рік доходи від продажу енергоресурсів звалилися на 46%. При тому, як ціна на нафту Brent практично не змінилася, російська суміш марки Urals втратила 42% ціни.

Коаліція на чолі з G7 встановила стелю цін на російські нафтопродукти. Нафта падає приблизно 3%. Брюссель заблокував морський імпорт, на частку якого припадало 90% продажів російської сирої нафти до Європейського Союзу, а держави-члени скоротили частку російського газу в структурі свого імпорту з більш ніж 40% до вторгнення Росії в Україну менше 15%.

Ембарго ЄС на закупівлю російських нафтопродуктів, у тому числі дизельного палива та палива для реактивних двигунів, набирає чинності в неділю і може зашкодити Москві більше, ніж ембарго на сиру нафту. Обмеження цін, якщо воно буде узгоджено, може ще більше ускладнити продаж третіх країн.

Міжнародні обмеження, у тому числі гранична ціна на нафту у розмірі 60 доларів за барель, запроваджена Великою сімкою, означають, що російська суміш Urals, яка раніше продавалася за тією самою ціною, що й Brent, тепер продається з великим дисконтом.

Источник: Скелет РУ