Зеленський провів термінову розмову з Макроном: що відомо

У суботу 19 лютого, одразу після повернення з Мюнхена до Києва, президент України Володимир Зеленський провів телефонні переговори з французьким лідером Емманюелем Макроном.

Зеленський і Макрон
Президенти України та Франції Володимир Зеленський і Емманюель Макрон Фото: Reuters

Сторони обговорили необхідність та можливі шляхи негайної деескалації ситуації на Донбасі та біля кордонів України. Про це Зеленський повідомив у .

Об этом сообщает Новости РУ

"Поінформував про загострення на фронті, наші втрати, обстріли українських політиків і міжнародних журналістів. Обговорили необхідність та можливі шляхи негайної деескалації та політико-дипломатичного врегулювання", — написав президент України.

Нагадаємо, президент Зеленський заявив 19 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки, що Україна не буде виступати буфером між Росією та іншим світом. Президент нагадав присутнім, що Україна віддала весь свій ядерний арсенал в обмін на гарантії безпеки під час підписання Будапештського меморандуму. Тому він наполягає, що необхідно зібрати саміт країн-учасниць цього меморандуму і вирішити нагальні питання, пов’язані з агресією Росії.

Також, делегація Росії проігнорувала звернення України щодо позачергової зустрічі у ТКГ для обговорення питань безпеки. Українська делегація заявляє, що представники РФ не з’явились на зустріч Тристоронньої контактної групи, яка була запланована на 11 годину 19 лютого.

Читати також:
Посол Німеччини: Будапештський меморандум – це лише підписи, і більше нічого Голова ОДКБ: можна ввести війська в Україну, як у Казахстан Данілов в зоні ООС: сценарій для діячів ОРДЛО написаний у Москві (фото)
Поділитись
Автор: Володимир Садиков

Источник: Роспрес