Кабмін схвалив оновлену угоду про вільну торгівлю з Канадою

канада

Кабінет міністрів на засіданні у п’ятницю, 8 вересня, схвалив проєкт розпорядження президента про підписання оновленої угоди про вільну торгівлю з Канадою.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає пресслужба уряду.

На думку Шмигаля, це сучасна і прогресивна угода, яка важлива для збільшення інвестицій, активізації торгівлі послугами та розвитку цифрової торгівлі.

"У торгівлі послугами ми вперше маємо угоду за принципом "відкрито все, що не зазначено в угоді" – це особливо важливо для гнучкого світу послуг, де постійно з’являються нові послуги, особливо цифрові", – зауважив Шмигаль.

Він додав, що угода чітко визначає, що Україна поділяє з Канадою підходи до стандартів у сфері праці, довкілля, ролі малого і середнього бізнесу в торгівлі й економіці загалом.

Ще один важливий елемент угоди – крос-кумуляція товарів. Шмигаль пояснив, що режим вільної торгівлі поширюватиметься на товари, які містять складові також із ЄС, Великої Британії та Ізраїлю, з якими Україна також має спільні угоди, що посилить інтеграцію українських виробників до глобальних ланцюгів постачання.

Читайте також: Безпрецедентне рішення: Канада позбавила роумінгу всіх мобільних абонентів з Росії

Як повідомлялося, у квітні цього року Україна та Канада домовилися розширити Угоду про вільну торгівлю, включивши до неї нові розділи про торгівлю послугами, інвестиції, а також запровадження належної регуляторної політики.

Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня 2017 року й дозволила взаємно скасувати або знизити імпортні мита на більшість товарних позицій. Ще в час укладення оригінальної угоди було домовлено, що в майбутньому її буде розширено на сферу послуг та інвестицій.