На зарплати вчителям у бюджеті цьогоріч передбачено на понад 20 мільярдів менше, ніж торік,

лісовий

Цьогоріч, порівняно з 2022 роком, у державному бюджеті на зарплати педагогів передбачено на 20,5 млрд грн менше.

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, передає Укрінформ.

"Державним бюджетом України на 2023 рік граничний обсяг освітньої субвенції, видатки якої спрямовуються на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, скорочено більш ніж на 20,5 млрд грн (19%) порівняно з 2022 роком", – зазначив він.

За його словами, суттєве зменшення видатків Державного бюджету на 2023 рік на сферу освіти пов’язане з тим, що кошти в умовах воєнного стану насамперед спрямовуються на захист країни, збереження життя і здоров’я її громадян, а також через необхідність подолання наслідків, спричинених збройною агресією РФ.

Водночас, зазначив Лісовий, на сучасному етапі розвитку українського суспільства, введення нових освітніх стандартів значно зростає роль учителя як активного суб’єкта педагогічного процесу, підвищуються вимоги до його якостей, соціальної та професійної позиції, що відображено в Концепції Нової української школи (НУШ).

"Нові принципи освіти вимагають від кожного вчителя високого професіоналізму, опанування та застосування сучасних педагогічних технологій і нових методів навчання і виховання, бажання та вміння постійно вчитися й самовдосконалюватися, творчого підходу та раціоналізму, а також готовності до змін у контексті реалізації змісту реформи НУШ", – каже мігістр.

У МОН затверджено нове Положення про атестацію педагогічних працівників, яким визначено порядок проведення системи заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання професійної діяльності педагогів.

"Щоб заохотити вчителів, керівники закладів освіти мають право встановлювати працівникам підвищені посадові оклади (ставки заробітної плати), надбавки і доплати за окремі види діяльності у розмірах, визначених нормативними актами з оплати праці", – додав міністр.

Як повідомлялося, 19 червня Україна отримала від Світового банку 63 млн євро для виплат вчителям.