Китайська компанія закупила мідь із окупованого Дебальцевого,

медь

Китайська компанія Quzhou Nova купила зливки мідного сплаву на суму щонайменше $7,4 млн на заводі в окупованому Росією Дебальцевому (Донецька область).

Об этом сообщает Компромат 2.0

Про це пише Reuters.

Зазначається, що митна інформація, отримана від одного постачальника даних про комерційну торгівлю та перехресно перевірена у двох інших, є одним із перших доказів торгівлі Китаю з анексованими Росією регіонами України з початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року.

Згідно з даними, Quzhou Nova закупила щонайменше 3220 тонн мідного сплаву в чушках, виготовленого на Дебальцевському заводі металургійного машинобудування в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023 року.

Джерело видання на заводі повідомило, що на території підприємства є цех кольорової металургії. Утім, співрозмовник відмовився коментувати поставки в Китай, заявивши, що ця інформація є "комерційною таємницею".

Водночас у китайській компанії заявили, що не займаються імпортом та експортом міді, а коментувати митні дані не захотіли: "Цей документ важко зрозуміти, бо на ньому немає печаток і підписів". Митна служба Китаю також не надала детальної інформації щодо імпорту.

Західні санкції забороняють торгівлю з окупованими Росією територіями України.

Источник: Слон РУ