Голова ОДКБ: можна ввести війська в Україну, як у Казахстан

Підрозділи ОДКБ, які допомагали придушити повстання у Казахстані, можуть бути введені в Україну як миротворці. Для цього потрібне, звичайно, запрошення уряду.

зась
Станіслав Зась, білоруський генерал, Генеральний секретар ОДБК (Організація Договору про колективну безпеку). Фото: Reuters

Видання Reuters 19 лютого опублікувало інтерв’ю з білоруським генералом, який наразі є (Організації Договору про колективну безпеку).

Об этом сообщает Москов пост

Станіслав Зась заявив, що організація може направити військові підрозділи "миротворців" на Донбас. Однак для цього потрібно, щоб виконувались певні умови.

По-перше, влада Україна повинна погодитись на подібні дії: "Це все таки їхня територія", — підкреслив генерал.

По-друге, потрібен мандат Ради Безпеки ООН.

По-третє, потрібне погодження з урядами усіх країн, які є членами ОДКБ.

Нагадуємо, що ОДКБ долучилась до придушення заворушень у Казахстані у січні 2022 року. Для того, що там з’вились підрозділи "миротворців", було отримано підтримку від усіх країн-учасниць: Вірменії, Білорусі, Казахстану, Росії, Киргизії, Таджикистану. Вже 11 січня війська ОДКБ виведені з Казахстану, за твердженнями ЗМІ, під тиском Китайської Народної Республіки.

Читати також:
Резніков: прибув літак зі канадською зброєю для України (фото) Військова підготовка: як стопкорівці тренуються на полігоні (фото) ОБСЄ фіксує: кількість обстрілів зросла удвічі
Поділитись
Автор: Олена Бурдейна

Источник: Руспресс