До реєстру військовозобов’язаних почнуть вносити дані про закордонні паспорти,

армия,мобилизация,военнослужащие

Депутати пропонують розширити перелік особистих даних, які вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також створити Електронний кабінет для військовозобов’язаних.

Відповідні зміни передбачає законопроєкт №10062 "Про внесення змін до деяких законів щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану".

Серед ініціаторів документа – голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та лідери фракцій "Європейська Солідарність" та "Батьківщина" Петро Порошенко та Юлія Тимошенко.

Законопроєкт передбачає, що у частині персональних даних призовника, військовозобов’язаного тарезервіста до реєстру вноситимуть:

  • відомості по володіння іноземними мовами;
  • відомості про дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю;
  • відомості про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації;
  • відомості про документи, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • відомості про документи, оформлені для виїзду за кордон на постійне проживання, або залишення на постійне проживання закордоном, або повернення в Україну;
  • відомості про посвідчення водія на право керування транспортними засобами, у тому числі тракторами та сільськогосподарськими машинами;
  • відомості про міжнародні посвідчення на право управління суднами;
  • відомості про свідоцтва пілотів.

Крім того, пропонується розширити перелік джерел для формування та оновлення бази даних Реєстру. Так, окрім даних Центральної виборчої комісії для цього використовуватимуть дані Державної податкової служби та Держміграції.

Для оновлення інформації у реєстрі військовозобов’язаних пропонується залучати дані з реєстрів МВС, Міністерства юстиції, Міністерства у справах ветеранів, Державної морської інспекції, Державіаслужби.

Водночас законопроєкт передбачає створення електронного кабінету призовника,військовозобов’язаного, резервіста, порядок доступу до якого визначатиме Міноборони.

При цьому пропонується встановити, що оформлення документів військового обліку громадян України має здійснюватися виключно із використанням засобів реєстру.

При цьому у пояснювальній записці до законопроєкту, його метою вказано спрощення процедури оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, а також особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.