Дві третини громадян упевнені, що Україна зможе відбити напад Росії

За останні кілька днів оцінка ймовірності загрози вторгнення Росії в Україну зменшилась з 28% до 19%, водночас з 58% до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо російське вторгнення відбудеться.

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року.

Згідно з даними опитування, 19% респондентів оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 33% – як середню, 20% – як низьку, тоді як 25% вважають, що немає жодної загрози.

Кількість опитаних, які не вбачають загрози, суттєво різниться за регіонами: від 14% на заході до 42% – на сході країни.

Разом з тим, більшість опитаних (64%) впевнені, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться. Третина – не впевнені в цьому. Кількість опитаних, які вірять у власні Збройні сили, переважає у всіх регіонах країни (відносно більше на заході і в центрі, відносно менше – на сході).

«Таким чином, за останні кілька днів оцінка ймовірності загрози як високої зменшилась з 28 до 19%. Водночас з 58 до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться», – йдеться у повідомленні.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1722 респонденти. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.

Раніше 18 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна прорахувала всі можливі сценарії й наразі оцінює можливість масштабної ескалації безпекової ситуації як невисоку.

Водночас адміністрація США продовжує розглядати загрозу масштабних військових дій з боку Росії як реальну, враховуючи останні пересування військ РФ біля українського кордону.

Упродовж минулої доби, 17 лютого, з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 60 порушень режиму припинення вогню, 43 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 31 населений пункт зазнав обстрілів з боку російських окупантів.


Источник: Незыгарь